History: 1999 - 2000 - 2001 - 2002 - 2003 - 2004 - 2005 - 2006 - 2007 - 2008 - 2009 - 2010 - 2011 - 2012 - 2013 - 2014 - 2015 - 2016 - 2017 - 2018 - 2019 | Video | Previous winners | Contacts
Russian version 
Lord Novgorod - Ultimate Frisbee Tournament
ФСК НовГУ Lord Novgorod - Ultimate Frisbee Tournament

Lord Novgorod 2019

Main info
  • 15-17 February 2019 (fri-sun)
  • Place: Veliky Novgorod, the best city halls - SC «NovGU», SC «Akron», «Central Sport Arena»

LN2018 Map
Scheme and Schedule

Format

Indoor Ultimate Frisbee tournament. We plan to gather:

  • Open division - 28 teams
  • Women division - 16 teams.

Organizers

Director

Registration

Team fee - 120 EUR.

Registration.

Team captain or coordinator should fill up registration form here: https://goo.gl/forms/qbUhkd9QUEsatyco2. We will send you response by email. Filling the form the coordinator agrees with the main positions of the competition

Deposit

You should send us team fee (120 eur or 8500 rub) up to 22 January 2019. We will send you payment account details by email.

We will return you team fee if you decide not to go to Lord Novgorod up to 20 January 2019. If you will decide not to go to Lord Novgorod after 20 January 2019, we will return your deposit only in case we find another team instead your team.

Registered team list:

Open division

  1. Рэмпейдж (Москва)
  2. Спэйс Джэм (Вологда)
  3. Рэмпейдж 2 (Москва)
  4. Юнион (Москва)
  5. Тени (Санкт-Петербург)
  6. Якоря Теней (Санкт-Петербург)
  7. Ми энд май манки (Москва)
  8. Ми энд май манки 2 (Москва)
  9. ОксиДискО (Санкт-Петербург)
  10. РеалФайв Джуниор - 2 (Москва)
  11. РеалФайв Джуниор (Москва)
  12. Картопля ХСЕ (Москва)
  13. Аполло (Санкт-Петербург)
  14. Сокол (Москва)
  15. Salaspils Wild Things (Саласпилс, Латвия)
  16. АтомСвифт (Полярные Зори)
  17. Лук эт май скилл (Иркутск)
  18. РеалФайв (Дзержинск)
  19. Юпитер (Санкт-Петербург)
  20. Юпитер 2 (Санкт-Петербург)
  21. Формула (Санкт-Петербург)
  22. Новгородские Медведи (Великий Новгород)
  23. Владимир (Владимир)
  24. Нижний Новгород (Нижний Новгород)
  25. ...

Woman division

  1. Юнион (Москва)
  2. ФлеймРаш ХСЕ (Москва)
  3. Бриллианс МГТУ (Москва)
  4. Чили (Санкт-Петербург)
  5. SouthWest (Москва)
  6. SouthWest 2 (Москва)
  7. Элвис Пресли (Санкт-Петербург)
  8. Космик Гёрлз (Санкт-Петербург)
  9. Salaspils FK (Саласпилс, Латвия)
  10. Элвис Пресли 2.0 (Санкт-Петербург)
  11. Ингард (Москва)
  12. ...

Last update: 14.01.2019 15:02